Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Träskulpturer 7819684



*

nr 781 9684


Träskulpturer

11 delar, olika


Utrop:

600 kr

Såld:

1.100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 1 oktober 2012
kl 19:25:59


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
28/9 13:18:36 1      100 kr
28/9 15:06:43 2      250 kr
28/9 16:29:35 1      200 kr
28/9 17:10:29 3      500 kr
29/9 15:05:59 4      400 kr
29/9 15:06:48 4      500 kr
29/9 15:44:30 3      600 kr
29/9 22:07:52 5      600 kr
29/9 22:08:22 5      750 kr
30/9 08:43:20 3      750 kr
30/9 08:44:20 3      850 kr
1/10 16:37:17 5      1.000 kr
1/10 18:27:49 3      1.000 kr
1/10 18:28:30 3      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsthantverk olika skulptur träskulpturer
  • 8206 Brevpress
    brons/sten, putto. Längd: 13 cm, höjd: 11 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:11
  • 8129 Figurkärl
    3 st, Sydamerika, lergods, Höjd: 10-15 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:52
  • 8123 Ikoner
    8 st, Mogens Leander, Danmark, patinerad metall, 2..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:22
  • 8130 Kärl
    Sydamerika, bemålat lergods, Längd: 20 cm. Höjd: 2..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:48
  • 8128 Skulptur
    fabeldjur, sydamerika. Längd: 20 cm. Höjd: 13 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:17
  • 8088 Skulptur
    fiskarpojke. Signerad schorode, Frankrike, brons, ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:56




Ladda ner broschyr